Zajęcia

Stretching/ Mobility

Zajęcia  Stretching/Mobility mają na celu zwiększyć gibkość i elastyczność ciała. Trening nie jest typowym rozciąganiem “na siłę” ale wykorzystuje nowoczesne metody i aktualną wiedzę na temat fizjologii mięśni. Dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom i odpowiedniej technice wykonania Twoje mięśnie staną się silniejsze i zdrowsze. Zajęcia zawierają również element relaksacji i świadomości ciała. Łagodne rozciąganie pobudza przywspółczulny układ nerwowy odpowiedzialny za odpoczynek i regenerację, sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, niezależnie od stopnia zaawansowania. Ćwiczenia są dostosowane do potrzeb i poziomu uczestników.

Aroma Stretching

Aroma stretching
Nowość w naszym grafiku, zajęcia są przeznaczone dla osób, które ewidentnie potrzebują resetu i relaksu po całym tygodniu. W towarzystwie olejków eterycznych i kadzidełek zapomnisz, że jutro znowu musisz iść do pracy. Na zajęciach rozluźnisz i rozciągniesz nie tylko nogi, ale przede wszystkim plecy, które mają dość ciągłego siedzenia przy biurku. Olejki dodatkowo Cię zrelaksują także jest to układ win, win. 😉

Burleska

Burleska – na tych zajęciach będziemy odrywać na nowo kobiecość, tą zmysłową, drapieżną i wyrafinowaną. Nauczymy się poruszać z gracją i w taki sposób żeby wszystkie spojrzenia były skierowane na nas. Podczas zajęć poznamy wiele interesujących ruchów i przejść, ale tez będziemy pracować nad mimiką i feelingiem w tańcu. Co więcej, lubimy rekwizyty więc czasem szpilki, czasem boa, będzie też szal boa…bo grunt to dobra zabawa!

Pilates Core

Zajęcia Pilates Core to całościowy trening ciała ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji miednicy i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Autorska metoda wypracowana przez prawie 10 lat uczenia, praktykowania i studiowania ruchu, łączy w sobie elementy ćwiczeń Pilates, jogi oraz treningu funkcjonalnego/medycznego. Na zajęciach skupimy się na prawidłowym ustawieniu kręgosłupa , zwracając szczególną uwagę na tzw. gorset głęboki. Nie zabraknie również ćwiczeń wzmacniających inne partie ciała, oraz łagodnych ćwiczeń pobudzających krążenie. Trening prowadzony jest w taki sposób, żeby maksymalnie skoordynować pracę całego ciała, zamiast skupiać się na izolacji pojedynczych mięśni. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, niezależnie od stopnia zaawansowania. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb i poziomu uczestników.
Dzięki treningowi Pilates Core Twój kręgosłup znów może stać się zdrowy i silny, a Twoje ciało zintegrowane jak nigdy przedtem.

Tango

Tango postrzegane jest jako jeden z najbardziej zmysłowych i zaskakujących tańców. To jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i elektryzujący dialog bez słów. Pełne pasji i namiętności, a zarazem oparte na bliskości i budowaniu kontaktu między partnerami. Fundamenty tanga nie są trudne, a ich opanowanie przynosi tańczącym wiele satysfakcji i radości.
Tej jesieni i zimy niech lekarstwem na chłód będzie tango!

Umuzykalnianie 3+4+ i 5+6+

Zajęcia trwają 45 min. Wykorzystują m.in. metody Dalcroze‘a i Orffa. Co obejmuje nasz program? zapoznanie się z profesjonalnymi instrumentami na żywo; rozwijanie poczucia rytmu; wspieranie umiejętności operowania głosem, dykcji; wspieranie rozwoju motorycznego i manualnego dziecka; rozwijanie percepcji poprzez zajęcia przestrzenno- ruchowe. Zajęcia prowadzone są w grupie, uczą współpracy z innymi uczestnikami ,rozwijają umiejętności społeczne.
Instrumenty, które wykorzystujemy podczas zajęć idealnie nadają się do pracy z dziećmi, które będą miały okazję same grać na różnego rodzaju bębenkach, tamburynach, kołatkach, trójkątach czy dzwonkach. Emocje i zabawa gwarantowane.

Breaking

Breaking to najstarszy styl tańca kultury hip-hopowej, który powstał w Bronksie w Nowym Jorku, we wczesnych latach 70-tych. Jest to bardzo dynamiczny styl taneczny, który zawiera szybkie i wręcz wybuchowe ruchy, zwykle podzielone na 4 główne elementy: Top Rock, Footwork, Freezes i Power. Bardzo ważna jest tu improwizacja, muzykalność i oryginalność. Dla kogo? dla osób lubiących muzykę funk/hip hop, sport oraz lubiących wykorzystywać i budować siłę mięśni, pracować nad nad równowagą i rytmem. Zaczniemy od nauki ruchów podstawowych, gdy nabierzemy swobody w tańcu zaczniemy rozwijać kreatywność i oryginalność szukając własnego stylu. Będziemy się przygotowywać do udziału w tanecznych bitwach, jamach i występach w grupie.

Hip Hop

Street Dance

Street Dance to mieszanka stylów tanecznych inspirowanych kulturą hip-hopową. W porównaniu do zajęć poświęconych konkretnemu stylowi np. samemu Hip-Hopowi czy Breakingowi (Break Dance) w procesie nauki uwzględnimy też takie style jak: Popping, Locking czy House. Zajęcia Street Dance są odpowiednie dla osób, które chcą się zbliżyć do kultury hip-hopowej i nabrać pewności siebie podczas wykonywania figur z wielu stylów tanecznych. Zajęcia są dynamiczne, obejmują wiele odbić, zmian poziomów i izolację wybranych części ciała.Tak jak każdy ma swój styl pisma, tak każdy może rozwinąć swój styl tańca Street. Uczestnik pracuje nad ogólną kontrolą nad ciałem, muzykalnością. Przygotowujemy się do udziału w imprezach i konkursach Street Dance.

Balet

Taniec klasyczny to podstawa wszystkich technik tanecznych. Na zajęciach pracujemy nad koordynacją, rozciągamy i wzmacniamy mięśnie. Kształtujemy piękną sylwetkę i nawyk prawidłowej postawy. Uwrażliwiamy na muzykę i rytm. Uczymy płynności i elegancji ruchów, ale też samodyscypliny i pracy w zespole. Program zajęć jest dostosowany do wieku uczestników.

K-POP

Balet 17+

TANIEC KLASYCZNY (BALET) dla dorosłych

To już ponad 300 lat, kiedy Ludwik XIV, król Francji założył pierwszą szkołę baletową- Narodową Akademię Muzyki i Tańca (w 1661 r.). Od tej pory technika tańca klasycznego, potocznie zwanego baletem wciąż pozostaje techniką najlepiej kształtującą harmonię i lekkość poruszania się oraz piękne linie ciała. Ułatwia i wspomaga opanowanie dyscyplin sportu tj. gimnastyka czy łyżwiarstwo figurowe, jak również innych technik tanecznych – tańca modern, współczesnego, jazzowego czy też towarzyskiego.
Wbrew stereotypom, naukę tańca klasycznego można rozpocząć w każdym wieku. Zajęcia wyrabiają prawidłową postawę ciała i pomagają w leczeniu wad, m.in. skoliozy, lordozy, płaskostopia oraz wzmacniają wszystkie partie mięśni korzystnie wpływając na cały organizm. Taniec klasyczny skutecznie kształtuje sylwetkę, wysmukla ją, a ruchom nadaje wdzięku i gracji. Buduje koordynację ruchową i równowagę, zwiększa elastyczność, poprawia pamięć oraz rozwija precyzję ruchu i świadomość ciała.

Współczesny

Modern

MODERN DANCE

Taniec modern powstał na bazie tańca klasycznego, ale z drugiej strony – w opozycji do niego. Opiera się na ćwiczeniach baletowych, które są jednak wzbogacone o dodatkową pracę korpusu, większą swobodę ruchu, muzykę współczesną oraz taniec w podłodze (floorwork). Kładzie nacisk na emocjonalność i ekspresję, zawiera takie elementy jak swingi, slajdy, spirale, rolle, contraction, piruety i inne.
Zajęcia będą obejmować techniki znanych twórców i prekursorów tańca modern, tj. technika Marthy Graham, Jose Limona czy Lestera Hortona, a także elementy tańca jazzowego, współczesnego i akrobatyki.
Polecany dla osób wrażliwych, kreatywnych i poszukujących wszechstronnego rozwoju.
Lekcje, oprócz ćwiczenia techniki, zakładają naukę choreografii oraz przygotowanie grupy do występów scenicznych i udziału w konkursach.

Dance fitness

Dance fitness łączy ze sobą trening fitness, cardio, funkcjonalny, kondycyjny i spalający tkankę tłuszczową, przemycając do nich kobiece ruchy pochodzące z wszystkich stylów tańca latino takich jak salsa, bachata, cha-cha, rumba, marenge, kizomba, mambo oraz wykorzystuje elementy hip-hop, afro, bellydance, jive, dancehall, reggaeton.
Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką w formie izolacji ciała, a kończą uspokajającym stretchingiem.
Podczas zajęć na pewno nie zabraknie pozytywnej energii i hektolitrów wylanego potu, a dodatkowym “efektem ubocznym” będzie poprawa Waszej sylwetki oraz kondycji fizycznej i psychicznej.
*Zajęcia dla kobiet i mężczyzn
*Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i
poziomów zaawansowania
* zajęcia cardio, spalające, wytrzymałościowe
*rozciągające, izolacje, redukcja stresu
* poprawa motoryki i koordynacji ruchowej * nauka choreografii
* zajęcia typu dance fitness

Sexy Pupa

Trening wzmacniająco-kształtujący dolne partie ciała, który wykonywany jest rytmicznie do muzyki. Składa się z 15 minutowej rozgrzewki i półgodzinnego treningu właściwego. Regularne ćwiczenia zapewniają zgrabną sylwetkę , płaski brzuch, jędrne pośladki i szczupłe uda. Młodość to nie wiek – to stan umysł. Sexy Pupa to: redukcja cellulitu, sprężysta, zdrowa i elastyczna skóra, lepsze samopoczucie. estetyczny i atrakcyjny wygląd w każdym wieku, świetna zabawa, poprawa kondycji ciała, lepsze krążenie krwi.

Ogród sztuk

Zajęcia podzielone na bloki miesięczne. Pracować będziemy nad wybranym tematem lub techniką. Poznamy zasady malarstwa japońskiego, kaligrafii. Będziemy budować scenografię kostiumy, poznamy techniki pracy z szablonami, zajmiemy się również zasadami tworzenia plakatów. Zajęcia dostosowane do poziomu i potrzeb uczestników.

Grupa teatralna 6-12 lat i 13+

Zajęcia rozpoczynają się 10 min. rozgrzewką z zakresu motoryki i uważności w grupie ( wskazany luźny, wygodny strój, odpowiednie obuwie). Od początku zajęć pracujemy nad spektaklem( uczestnicy sami wybiorą temat/sztukę z kilku zaproponowanych). W trakcie zajęć poznajemy podstawowe elementy technik aktorskich: emisji głosu, ruchu na scenie, “opracowaniu postaci”. W trakcie roku przygotujemy dwa spektakle, które będą prezentowane w lutym i czerwcu.

Stretching Intensywny

Stretching – to zajęcia mające na celu uelastycznienie mięśni, powiększenie zakresu ruchu, zmniejszenie napięcia mięśniowego i polepszenie ukrwienia mięśni. Stretching jest nieodzownym elementem każdego treningu, jednak często poświęca się mu zbyt mało czasu. Na zajęciach dowiesz się, jak rozciągać się w sposób bezpieczny i prawidłowy, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać swoje rozciągnięcie w tańcu czy innych dyscyplinach. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania, ponieważ wariant ćwiczeń dobieramy do możliwości uczestnika.

Musical Choreo

MUSICAL CHOREO

Podczas zajęć poznasz elementy techniki tańca jazzowego, klasycznego i współczesnego. Do Waszej ulubionej muzyki stworzymy choreografie, które pozwolą nam w tańcu wyrazić siebie samych i poczuć radość płynącą z tańca. Towarzyszyć nam będzie muzyka ze znakomitych musicali. Stworzymy choreografie przystosowane do poziomu zaawansowania uczestników.  Każdy tu znajdzie miejsce na swoją własną ekspresję.

Latino Solo

Flamenco

Na moich zajęciach chcę dzielić się z Wami najpiękniejszą rzeczą, jaka spotkała mnie w życiu: flamenco. Zakochana w nim korzystam z każdej wolnej chwili, by uczyć się go u źródeł –u moich ulubionych nauczycieli w najważniejszych szkołach flamenco w Sewilli, Granadzie i Madrycie (a kiedy poniesie mnie fantazja i miłość do Fanny Ara – nawet w USA). Nie boję się też szukać inspiracji i duende na andaluzyjskich podwórkach, na mniej sformalizowanych zajęciach u Cyganów. O flamenco nie zapominam też pracując nad naukowymi projektami w
zagranicznych uniwersytetach – dlatego czasem możecie posłuchać, jak o nim opowiadam publicznie czy w mediach (np. będąc gościem w audycji o kinie flamenco ) lub poczytać, co o nim napisałam, np. analizując polski spektakl flamenco „Mowa kwiatów” . Kiedy jestem w Łodzi z radością przekazuję innym to, czego sama się nauczyłam, wierząc, że i w ich życiu flamenco zmieni tyle, ile zmieniło w moim.

TBC / Wzmacnianie

Step

Frame Up

High Heels

PBT trening ogólnorozwojowy

 (PBT) to innowacyjny program wzmacniania ciała, który został zaprojektowany w celu poprawy techniki sportowców i tancerzy, a który dzięki swojej wszechstronności jest wskazany dla każdego, kto mądrze i bezurazowo chce wzmocnić swoje mięsnie i elastyczność stawów. Jest to unikalny system treningowy wykorzystujący ćwiczenia zaczerpnięte m.in. z techniki baletowej, aby trenować progresywnie od poziomu początkującego do poziomu zaawansowanego.

Program pomaga w zapobieganiu urazom i przy rehabilitacji pourazowej. Przy użyciu piłki do ćwiczeń uzyskujemy doskonałe wyczucie postawy i ułożenia ciężaru ciała, jednocześnie czując każą grupę mięśni pracującą podczas wykonywania danego ćwiczenia, co wyrabia dobre nawyki podczas wykonywania czynności dnia codziennego, a tancerzom służy jako gwarancja zminimalizowania zagrożeń urazami  podczas występów.

Program został zaprojektowany z wykorzystaniem metodologii bezpiecznego tańca, aby promować długą, zdrową karierę i jest obecnie prowadzony przez ponad 4000 certyfikowanych nauczycieli na całym świecie, a ponad 3500 szkół na całym świecie dodało zajęcia PBT do swojego programu nauczania dla uczniów.

Anastasiya jest certyfikowanym nauczycielem Treningu PBT.

Kąpiel w dźwiękach

Kąpiel w dźwiękach: Uzdrawianie dźwiękiem jest znane i cenione od tysięcy lat we wszystkich starożytnych kulturach. Współczesna muzykoterapia koncentruje się na wykorzystaniu dźwięku w uwalnianiu od skutków stresu, wyczerpania, wspieraniu procesów samoleczenia i regeneracji. Wibracje dźwięków oczyszczają organizm ze skutków stresu, przyspieszają procesy zdrowienia i regeneracji, otwierają ciało, podnoszą wibracje i poszerzają świadomość
Sesja muzykoterapii oparta na dźwiękach mis tybetańskich, gongów, fletów pentatonicznych, dzwonków koszi, kamertonów, grzechotek i bębna. Aby głębiej otworzyć się na uzdrawiające działanie dźwięku zaczynamy od relaksacji i praktyki ćwiczeń oddechowych.
Prowadzący Mateusz Wiszniewski, arteterapeuta.

Show Dance

SHOW DANCE to połączenie różnych technik tańca: modern, jazz, elementy klasyki, latino, disco dance, funky, gimnastyki sportowej i teatru tańca, które tworzą tematyczne show. Zajęcia kształcą pamięć ruchową w utworzonych choreografiach oraz dodają pewności siebie poprzez występy sceniczne. Na zajęciach pojawiają się elementy gry aktorskiej i pracy z rekwizytami. Oprócz techniki, bardzo ważny jest wyraz artystyczny i umiejętność opowiadania ruchem historii, przekazywania emocji. Zajęcia są niezwykle ekspresyjne, kształtują umiejętność artystycznego wyrażania siebie, a także pamięć ruchową i koordynację. Dzięki swojej różnorodności Show Dance to nie tylko nauka kroków, ale przede wszystkim doskonała zabawa. to styl z rodziny tańców performing arts. Styl bardzo widowiskowy. W choreografiach wykorzystuje się wszelkiego rodzaju skoki, piruety, wymachy oraz elementy akrobatyczne. To zajęcia kształtujące umiejętność wyrażania siebie.

Jogoterapia

Czym jest jogoterapia
Jest to całościowa metoda pracy z ciałem wykorzystująca pozycje jogi (asany), które zostały zaadaptowane w taki sposób, aby wspomóc usprawnianie i leczenie pacjentów wymagających fizjoterapii i rehabilitacji, także psychologicznej.
Jogoterapia doskonale sprawdza się w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych (biodra, kolana, ramiona). Skorzystają z niej osoby mające problemy natury kardiologicznej i z nadciśnieniem oraz osoby doświadczające zaburzeń równowagi i koordynacji ruchowej.
Metoda ta wzmacnia całe ciało, wyrównuje tonus mięśniowy, przywraca płynną grę stawową zwiększając elastyczność mięśni i ruchomość całego układu mięśniowo-szkieletowego. Przywraca tym samym homeostazę w ciele i umyśle utrzymując organizm w zdrowiu. Jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i ograniczenia ponieważ jest formą rehabilitacji.
Pozytywne rezultaty odnotowano u osób borykających się z obniżonym nastrojem, samooceną, lękiem, depresją oraz doświadczających stresu.
Jogoterapia przyśpiesza regenerację fizyczną po nadmiernym wysiłku (np. intensywny sport) i powrót do zdrowia po przebytej chorobie.
Jest to także doskonała metoda profilaktyczna, dla każdego, kto chce zachować witalność i dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne na długie lata.

Szkoła pleców

Zajęcia prozdrowotne dla osób w każdym wieku chcących zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa, poprawić swoją kondycję fizyczną i pozbyć się napięć w ciele po pracy siedzącej i stresach dnia codziennego. Zajęcia zawierające stretching i rozluźnienie całego ciała, ale także ćwiczenia pilatesowe wzmacniające wszystkie mięśnie i poprawiające ruchomość kręgosłupa. W szkole pleców pracujemy nad zwiększeniem ruchomości i elastyczności stawów, stabilizacją kręgosłupa, mocnymi mięśniami grzbietu i brzucha. Podczas zajęć większość ćwiczeń wykonujemy na macie, wykorzystując również małe piłki, hantle, gumy, pasy.